קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

בית בן גוריון

מתוך iNature
גרסה מ־08:50, 20 בדצמבר 2018 מאת יובל (שיחה | תרומות)
(הבדל) → הגרסה הקודמת | הגרסה האחרונה (הבדל) | הגרסה הבאה ← (הבדל)
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף הבית   /   טיולים במרכז   /   טיולים בתל אביב ובגוש דן   /   אטרקציות - מוזיאונים   /   בית בן גוריון

בית בן גוריון

בית בן גוריון בשדרות בן גוריון שבת"א היה בעברו בית רה"מ הראשון וכיום משמש כאתר הנצחה.

  • אטרקציה
  • סוג אטרקציה: מוזיאון
  • אזור: תל אביב וגוש דן
  • כתובת: שדרות בן גוריון 17, ת"א
  • טלפון: 03-5221010
  • קהל יעד: כל המשפחה
  • תאריך עדכון: 20 בדצמבר 2018
  • נגישות לנכים: מלאה - יש מעלון לקומה 2


Ben gurionHouse1.jpg

בית בן גוריון

עוד אתרים בסביבה

תגיות: תחבורה ציבורית עתיקות והיסטוריה מוזיאון

בית בן גוריון

בית בן-גוריון בתל אביב הוא ביתם של ראש הממשלה ושר הביטחון הראשון של המדינה ואשתו, דוד ופולה בן-גוריון, אשר התגוררו בבית זה והורישו אותו בצוואתם למדינת ישראל. כיום הבית משמש כמוזיאון המנציח את מורשתו ואת אורח חייו באותה תקופה.

איך להגיע:

בית בן גוריון נמצא בעיר תל אביב - בשדרות בן גוריון 17.
החנייה באזור זה היא בכחול לבן. בשל מצוקת חנייה באזור, מומלץ להגיע בתחבורה ציבורית.

על האטרקציה:

Ben gurionHouse2.jpg

דוד בן גוריון, ראש הממשלה הראשון, עלה לארץ בשנת 1906, ורוב שנותיו בארץ גר בבית זה בשדרות קק"ל בתל אביב (ששינו את שמן לאחר מותו, לשדרות בן גוריון). זה היה ביתו הקבוע של דוד בן גוריון ואשתו עד שעברו לגור בשדה בוקר שבנגב, והמשיך לשמש אותם לסירוגין עד שנפטר בשנת 1973. בצוואתו, הוריש בן גוריון את הבית למדינת ישראל והורה שהבית ישמש מוסד לקריאה, לעיון ולמחקר.

בבית, שהוקם בשנים 1931-1930, פועל כיום מוזיאון, בו ניתן לבקר בשעות הפתיחה המקובלות, המופיעות באתר המוזיאון.

כיום הבית משמש כמוזיאון המתעד את אורח חייו באותם ימים, את המתנות שקיבל במהלך שנותיו כאישיות רמת מעלה במדינת ישראל ואת מורשת ראש הממשלה. הבית פתוח לביקורי הקהל הרחב.

בבית שתי קומות, כאשר בקומה הראשונה ישנו חדר אורחים רחב ידיים עם כורסאות ישיבה, מזכרות ומתנות שקיבל דוד בן גוריון במהלך חייו, וכן ספרייה, מטבח גדול וחדרי שינה. ספרייה מרשימה בגודלה משתרעת על רוב הקומה השנייה - המכילה ארבעה חדרי ספריה ובהם 20,000 ספרים וכתבי עת בשפות שונות. ניתן לעיין בספרים שבמקום במסגרת תיאום מראש.

בשנת 1981 צורף לרשות בית בן גוריון גם הבית השכן מצפון לו והחצר ביניהם. מהקומה העליונה של בית בן גוריון ישנה יציאה בה ניתן לרדת במדרגות אל החצר הנ"ל. בצמוד למדרגות ישנם שירותים וברזייה לשימוש קהל המבקרים. בדרכנו אל הבית השכן נראה מקלט תת קרקעי שנבנה בחצר בשנת 1942 במהלך מלחמת העולם השנייה.

בבית השכן ישנה תערוכת קבע המספרת על חיי דוד בן גוריון ועל המורשת שהשאיר מאחוריו, שלושה מסכים אינטראקטיביים המאפשרים למבקר לשחק במשחקי טריוויה על חייו ופועלו של דוד בן גוריון וכן קיר תצוגה רחב בנושא מכתבים עם צילומי מעטפות/ הגלויות שקיבל והתארים בהם פנו אליו אנשים במכתביהם. מסך טלויזיה על הקיר מציג זכרונות של אנשים שכתבו לו בצעירותם. בחדר הסמוך יש אולם ישיבה בו מתקיימים חוגי לימוד וכנסי עיון בנושאי מדינה וחברה.

פעילויות המוזיאון

סיור קולי ב-5 שפות ללא עלות – סיור בבית בן-גוריון בעזרת מדריך קולי המוביל בין חדרי הבית, בעקבות המוצגים, המסמכים והתמונות המספרים ציוני דרך בחייו ודמותו של דוד בן-גוריון.

ניתן לקבל סיור קולי בעברית, אנגלית, צרפתית, רוסית וספרדית.

יישומון (אפליקציה) למשפחות בבית בן-גוריון – סיור אינטראקטיבי ברחבי בית בן-גוריון המשלב חוויה ותוכן בעזרת חידות מאתגרות בעקבות מוצגים, פריטים, מסמכים ומזכרות המציינים אבני דרך ב-7 עשורי המדינה, בחייו ודמותו של דוד בן-גוריון. הורדת היישומון (Museloop) הינה ללא תשלום בGoogle Play וב Appstore .

סיור מודרך לקבוצות בבית בן-גוריון בתל אביב – בתיאום מראש וללא תשלום, ניתן לתאם ביקור ל-10 משתתפים ומעלה. הביקור כולל סיור מודרך וצפייה בסרטון. הבית והמוצגים בו מדגישים ציוני דרך בתקופה שקדמה להקמת המדינה ובשנים שלאחריה, ומאירים פרקים בחזונו ובמורשתו של דוד בן-גוריון, שעיצבו את דמותה של המדינה ורלוונטיים לחיינו גם כיום.

בית בן-גוריון מציע סדנאות, פעילויות, ימי עיון ועוד. פרטים נוספים ניתן למצוא באתר.

שעות פתיחה ומחירי כניסה:

מחירי הכניסה
הכניסה חופשית.

שעות הפתיחה:
ימים א', ג', ד', ה' : 08:00 – 15:00
ימי שני : 08:00 – 17:00
ימי שישי וערבי חג: 08:00 – 13:00
ימי שבת: 11:00 – 14:00

טלפון לתיאום ביקורים ועיון בספריית בית בן גוריון: 03-5221010
מייל: [email protected]
בפייסבוק: 'בית בן-גוריון בתל אביב'
אתר אינטרנט: www.bg-house.org


הצעות טיול בסביבת בית בן גוריון:


המפה נטענת...