קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

הסעות לטיולים

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
טיולים בארץ: ציוד מומלץ / אוכל בטיולים / לינה בשטח / בטיחות בטיולים / הסעות לטיולים / שביל הבקע / נופי הארץהסעות טיולים משרתות תיירים ומבקרים בכל רחבי הארץ. ענף התיירות במדינת ישראל מכניס מיליארדי שקלים בשנה. חלקם מגיעים לשירותי הסעות טיולים אשר פועלים בכל ימות השנה ובצורה מוגברת בחודשי הקיץ – שיא התיירות. מדי יום נוחתים בנמל התעופה בן גוריון אלפי תיירים. סוכנויות הנסיעות והתיירות עובדות בשיתוף עם חברות הסעות שונות, ולעיתים קרובות דואגות לשירותי הסעות לתיירים מיד עם נחיתתם בנתב"ג. בדרך כלל, מדובר בהסעה מנמל התעופה אל בית המלון כשלב ראשוני.

התנהלות הסעות טיולים

גם ישראלים רבים משתמשים בשירותי הסעות טיולים על מנת לצאת לטיול מאורגן עם המשפחה או החברים. בכל טיול, מלבד שימוש בשירות הסעות טיולים ניתן להשתמש במורה דרך/מדריך טיולים אשר ידאג לספר לכם לאורך כל הטיולים אודות האזורים, ההיסטוריה של המקומות וכו'. מדריך הטיולים יושב בקדמת האוטובוס ומשתמש במערכת כריזה על מנת להשמיע את דבריו גם לאנשים הנמצאים בסוף האוטובוס. חלק מהטיולים נערכים כסיור בתוך האוטובוס בנסיעה לצד נופים מרהיבים, בייחוד בצפון הארץ ובנגב. חלק אחר מהטיולים - נסיעה ממקום אחד לשני כגון נסיעה מבית המלון באילת אל ים המלח. לפעמים לחברות הסעות משתלם להשאיר את הנהג יחד עם המטיילים לאורך כל השהייה באתר התיירות וזאת על מנת לחסוך בדלק ואנרגיות של הנהג.

הסעות הן גם פתרון לבעיה הלוגיסטית של השארת רכבים במסלולים רבים בדרום המועדים כיום לפריצה לרכבים, וכן פתרון לבעיה הלוגיסטית של מסלולי טיול לא מעגליים הכרוכים בהקפצת רכבים, שלעיתים היא ארוכה במיוחד.

מי משתמש בהסעות טיולים?

לא רק קהל פרטי משתמש בשירותי הסעות טיולים, אלה גם קהל יעד עסקי. עסקים וחברות מוציאים את העובדים שלהם להתרעננות. מדובר בין היתר במפעלים ומוסדות ממשלתיים. הן עובדים במקומות עבודה פרטיים והן עובדי המדינה זוכים לטיולים מאורגנים. בתי הספר משתמשים בשירותי הסעות טיולים על מנת להוציא את התלמידים לטיול שנתי. בדרך כלל בסוף שנת הלימודים. לאחר שנת הלימודים, בחופש הגדול נכנסות לתמונה הקייטנות, שגם הן תורמות להכנסות של חברות הסעות רבות.

אוטובוס הסעות טיולים

לשירות הסעות טיולים יש מאפיין קצת שונה משירות הסעות אחר. המטרה של האנשים היא לצאת ממעגל השגרה, אם זה העבודה או הלימודים ולבלות, לנוח וליהנות. לכן, שירותי הסעות (לפחות החברות האיכותיות) מעמידים לרשות התיירים והמטיילים רכבים ברמה גבוהה. הדבר מתבטא ברכבים חדישים בעלי מושבים נוחים, מזגן תקין, תא מטען גדול, מערכת כריזה עובדת ומסך טלוויזיה עם די.וי.די שיכול לשמש להקרנת סרט כאשר מדובר בנסיעה ארוכה. יחד עם זאת, על מנת לזכות בכל האלמנטים הללו, יש לבקש ולוודא שהחברה אכן יכולה לספק זאת.

כיצד בוחרים שירות הסעות טיולים?

רמת ואיכות השירות משתנה בין חברה לחברה. בתחום קיימים גם עסקים חובבניים. לכן, כדאי להקפיד לשמור על מספר כללי ברזל אשר יכולים לעזור בבחירה של חברת הסעות המספקת שירותים על הצד הטוב ביותר. ראשית, יש לוודא כי מדובר בחברה או עסק חוקי אשר מחזיק ברישיון בתוקף להפעלת הסעות מהאחראי על התעבורה במשרד התחבורה. שנית, יש לוודא כי רכב הסעות עבר בדיקה של קצין בטיחות מוסמך ע"י אגף קציני בטיחות של משרד התחבורה. ניתן לעשות זאת ע"י דרישה להציג אישור חתום. בנוסף, ניתן לוודא כי הנהג מחזיק ברישיון נהיגה תואם לרכב. אם מדובר בהסעות תלמידים לטיול שנתי, הנהג חייב להחזיק בחותמת רשאי להסיע ילדים על גבי רישיונו.

בעצם מדובר בכללי ברזל מינימאליים הדרושים מכל חברת הסעות. מעבר לזה, ניתן להתייחס לוותק, צי רכבים ורמת הפריסה, הזמינות והיחס של השירות. ניתן לערוך חיפוש פשוט במנוע החיפוש גוגל של שם החברה על מנת לבדוק ולוודא שבתוצאות החיפוש אין תלונות או ביקורות רעות על החברה. עסק שמחזיק אתר אינטרנט נגיש, מענה טלפוני חם ומספק שירותים לסוכנויות נסיעות ועסקים מוכרים – יכול לתרום למקצועיות. חשובה ההתרשמות שלכם מהשירות. מומלץ ביותר לבצע השוואת מחירים בין שירותי הסעות טיולים, לא רק בשביל מחיר משתלם, אלא גם לטובת התרשמות מחברת ההסעות הטובה ביותר.