קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

סיור בעיר ראמסגייט

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

דף הבית   /   מדור כתבות תיירות   /   טיולים מעבר לים   /   סיור בעיר ראמסגייט

סיור בעיר ראמסגייט, חוויות והצעות ביקור - סתיו 2020

  • משך מסלול: יום אחד
  • מיקום: העיר ראמסגייט, 106 ק"מ ממזרח ללונדון
  • סוג מסלול: אתרי ביקור במרחק הליכה אחד מהשני
  • עונות מומלצות: אביב, קיץ וסתיו
קישור={{{2}}}

בית הכנסת מונטיפיורי

משה מונטיפיורי הוא מהדמויות המפורסמות ביותר שפעלו בארץ ישראל ערב הציונות. רובנו זוכרים את האיש ופועלו בזכות הכרכרה המשוחזרת וטחנת הרוח בשכונה הראשונה אותה הקים בירושלים – משכנות שאננים, או בזכות השיר המקסים של יהורם גאון "השר משה מונטיפיורי". שבעת מסעותיו של מונטיפיורי דרך הים לארץ ישראל הנשלטת בידי העות'מאנים, היוו אתגר לא פשוט.

לאלו שזמנם בידם, והרוצים לחלוק כבוד אחרון לאחד ממבשרי הציונות, אנו מציעים להקדיש, כחלק מטיול גדול יותר בלונדון, יום לביקור בעיר מגוריו וקבורתו של מונטיפיורי – ראמסגייט (Ramsgate), השוכנת 106 ק"מ ממזרח ללונדון, בחוף תעלת למאנש.


ראמסגייט2.jpg המאוזוליאום

מתחנת הרכבת St. Pancreas הממוקמת בלונדון, ניתן לעלות לרכבת לראמסגייט (משך הנסיעה סביב שעה וחצי לכל כיוון). מומלץ להזמין כרטיסים מראש, ולהשוות מחירים – שלא כמקובל אצלנו בארץ, בתכנון מראש ניתן להשיג כרטיסי נסיעה במחיר זול משמעותית ממחיר הכרטיס ברכישה ספונטנית.

כמו כן, מומלץ ליצור קשר מראש עם האגודה המוקדשת להנצחת זכרו של משה מונטיפיורי, על מנת לתאם סיור בבית הכנסת ובמאוזוליאום בו קבורים יהודית ומשה מונטיפיורי (לצערנו, ביתו של מונטיפיורי נהרס במהלך השנים).

בית הכנסת שהוקם בידי מונטיפיורי בשנת 1833, נמצא בעורף רחוב Honeysuckle, וממש לצידו אחוזת הקבר של יהודית ומשה מונטיפיורי. המקום סגור בשבתות ובחגי ישראל, ויש לתאם את הביקור לפחות 3 ימים מראש.

קברם של בני הזוג מונטיפיורי בנוי כהעתק של קבר רחל, אותו שיפץ מונטיפיורי כעשרים שנה קודם לכן. בכניסה למאוזוליאום ניצב עמוד גרניט אדמדם, אותו קיבל מונטיפיורי במתנה משליט מצרים, מוחמד עלי.

מאחורי בית הכנסת נמצא אתר טבע עירוני – חורשת עצים ותיקים בה נוכל לפגוש את חיות הבר וצמחי הבר המקומיים. הליכה קצרה תוביל אותנו לראש מצוק החוף. באזור זה, תופעת הגיאות והשפל משמעותית יותר מאשר אצלנו בארץ, ושלטי אזהרה מדגישים שאין לרדת לים אם הגיאות קרובה.

ראמסגייט3.jpg חוף הים

אם הגענו בזמן שפל, ניתן לרדת במדרגות לחוף. אנחנו המשכנו למרגלות המצוקים הלבנים דרומה (בשפל נחשפים סלעים מכוסים באצות, מחזה ציורי) עד שהגענו לאתר "מנהרות ראמסגייט" (Ramsgate tunnels). ראשיתן של המנהרות בתחנת רכבת שהוקמה ממש על החוף באמצע המאה ה- 19. ערב מלחמת העולם השנייה, פעלה מועצת העירייה להפוך את המקום לרשת מנהרות באורך 5.2 ק"מ המספקת מקלט ל-60 אלף בני אדם (מהם כאלף שחיו בקביעות במנהרות), ונחשבת למערכת המנהרות הגדולה מסוגה בבריטניה. ניתן להסתפק בהצצה קטנה במנהרת הרכבת או להצטרף לסיור מודרך בתשלום במעמקי המנהרות ממלחמת העולם השנייה.

הליכה קצרה מהמנהרות תוביל אותנו לנמל התיירותי של ראמסגייט, ומכאן נשוב – ברגל או במונית – לתחנת הרכבת וחזרה ללונדון. אנו ממליצים להקדיש לסיור בראמסגייט יום מלא (8-6 שעות, לא כולל הנסיעות מלונדון וחזרה).

לטיול זה ואחרים מומלץ לטיול זה ואחרים מומלץ לרכוש מראש ביטוח נסיעות לחו"ל.

ראמסגייט4.jpg מנהרות ראמסגייט


קישורים להרחבה והעמקה נוספת: