קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

מסלולי טיול הרריים בדרום

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

אזור הדרום שופע מסלולי טיול הרריים שרק מחכים שתגיעו אליהם לבד, עם הילדים או עם החברים.

נופי המדבר הפראיים הינם יעד פופולארי לרבים מהמטיילים בארץ, אבל לא כולם מצליחים למצוא את המסלול שמתאים להם. קבלו כמה הצעות הפונות לקהלי יעד שונים, וניתן לבצען ברוב עונות השנה (למעט בימים חמים במיוחד או בימים עם חשש לשטפונות במדבר):

הר ארדון: להשקיף על מכתש רמון מלמעלה

מסלול חובה למיטיבי הלכת שבינינו הינו הטיפוס להר ארדון, המתנשא מעל מזרח מכתש רמון.

המסלול הוותיק עבר "מתיחת פנים" קלה ונוספה לו בשנים האחרונות חלופה מעגלית. אורך המסלול 7-5 שעות, והגישה אליו בדרכי עפר לכל רכב מכיוון חניון בארות (אליו נגיע בכביש 40 בחלקו הדרומי של המכתש).

השביל משלב תצפיות נוף יפהפיות, סלעים ציוריים וירידה תלולה ומאתגרת. במסלול כדאי לבקר בחורף ובאביב, ואילו בסתיו מוטב לבצעו השכם בבוקר. לפרטים נוספים ראו מסלול "הר ארדון".

Har ardon1.jpg

עין עבדת: מגיעים עם הרכב הפרטי וממשיכים ברגל

מסלול לא פחות אטרקטיבי בנגב מציע לכם ביקור בנווה המדבר הכי יפה בנגב – נווה המדבר של עין עבדת, בין הצוקים הלבנים האדירים של קניון נחל צין.

המקום הוכרז כגן לאומי בתשלום, המציע למבקרים שני מסלולי טיול, מסלול קצר (הלוך ושוב) מהחניון התחתון למרגלות אחוזת קבר בן-גוריון (הגישה מכביש הכניסה למדרשת בן-גוריון) ומסלול ארוך המשלב טיפוס בסולם ועולה לחניון העליון ליד כביש 40 מצפון לעבדת.

הרחצה באתר אסורה, אך הנוף המהמם מפצה על הכל, וסביר כי נפגוש בדרכנו יעלים ואולי גם עופות דורסים המקננים בצוקי נחל צין. את המסלול כדאי לבצע בכל עונות השנה. לפרטים נוספים ראו דף גן לאומי עין עבדת.

Ein avdat4.jpg

נחל אלות והר חמרן: טיול ג'יפים ללב ולנשמה

אנחנו אוהבים לטייל ברגל, אבל יש מקומות שבלי רכב שטח רובנו פשוט לא יוכלו להגיע אליהם. מי שיוצא לדרך עם רוביקון מבית ג'יפ ומעדיף טיולי שטח לא יכול לוותר על נחל אלות והר חמרן, בגבולו הצפוני של הר הנגב.

אורך המסלול 70 ק"מ והוא משלב קטעי עבירות טכנית המתאימים לרכבי שטח קשוחים בלבד ולנהגים מנוסים (וכמובן, אין לצאת למסלול זה ברכב בודד). כמו ברוב טיולי המדבר הארוכים, המסלול מתאים בעיקר לחורף ולאביב. עם זאת, נדרש תיאום בטחוני לכניסה למסלול הממוקם בשטח אש פעיל, ועל כן מטיילים בו בד"כ בשבתות ובחגים בלבד.

מומלץ לחלק את המסלול ליומיים. ניתן לסיימו בסיור בגן לאומי שבטה, או להמשיך מזרחה ולנסוע עד שדה בוקר דרך רכס בוקר. הכל תלוי בזמן הפנוי שעומד לרשותכם ובכמות הדלק במכל.

Pistacia atlantica.jpg  • הכתבה מכילה תוכן שיווקי.