קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

טיולים בעקבות עצים

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

עצים עתיקים ומיוחדים בארץ: היכן אפשר להזדחל לתוך עצי "פו הדב" חלולים, מהו העץ העתיק בארץ, איפה שדרת העצים היפה ביותר ועוד.

מערכת: טבע ונופים בישראל
עמית מנדלסון, 16.1.19


העץ העתיק בישראל

איש אינו יודע באמת בן כמה הוא. האם ראה את הרומאים? או את הצבאות הערביים שכבשו את ארץ ישראל? מה שבטוח, כדי לפגוש את העץ העתיק בישראל, תצטרכו לנסוע רחוק... רוצים לגלות איפה? הקליקו כאן

Ancient tamar2.jpg
העץ העתיק בארץ

עצי "פו הדב"

למספר עצים בארץ יש גזע חלול וציורי, שממש מזמין להזדחל פנימה. אולי המפורסם ביותר נמצא בתל דן שבצפון, אבל הוא ממש לא לבד. את האקליפטוס היפהפה שבתמונה צילמנו לפני כמה שנים במרכז הארץ. חושבים שאתם יודעים איפה הוא? הקליקו כאן.

עצים נוספים בז'אנר הם האלון העתיק בגן לאומי צובה, אקליפטוס מפואר בגן לאומי חורבת צפצפות ואפילו שקמה עתיקה בשדרות הרב אריה לוין ברמת גן.

Mishlatim ridge4.jpg
עצי "פו הדב"


מצבה לזכר עץ

הידעתם? בליבו של בית הקברות ההיסטורי של העיר ראשון לציון, ניצבת המצבה היחידה בישראל לזכר עץ שהיה ואיננו - שקמה עתיקה ומפוארת שליוותה את העיר במשך שנים רבות. המקום נמצא בראש הגבעה ואינו משולט, ובקרבת מקום קבורים מייסדי ראשון לציון, כמו גם איש מחתרת ניל"י נעמן בלקינד.

מצבת השקמה בראשלצ.jpg
מצבה לזכר עץ
חורשה שהיא עץ אחד

במספר אתרים בארץ גדל עץ השיטה המלבינה, עץ ממוצא אפריקאי שאינו מתרבה מזרעים בארץ, אך מתרבה היטב מנצרים. כל הפרטים באותו אתר הינם למעשה זהים מבחינה גנטית. בחורף עומדים העצים בשלכת, ולמרגלותיהם פריחה עונתית מרהיבה. האתר המרשים ביותר של השיטה המלבינה בישראל הינו בשמורת הטבע מבוא אשדוד

Mvo ashdod.jpg
חורשה שהיא עץ אחד

השדרה היפה ביותר

שדרת העצים היפה ביותר בישראל, לדעת מטיילים רבים, הינה שדרת האקליפטוסים העבותה לאורך כביש 918, בגבול שבין עמק החולה לגולן. ניתן לשלב ביקור בשדרה זו עם גיחה למפלי נחל עורבים וצפייה בירדן הזורם. שדרת עצים מרשימה נוספת נמצאת לאורך הכביש מפרדס חנה לבנימינה.
Road918 1.jpg
השדרה היפה ביותר