קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

ביטוח נסיעות לחוץ לארץ

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

לקראת החורף – איך הכי כדאי לעשות ביטוח נסיעות לחו"ל?

מתכננים לצאת לחופשה מפנקת? חברות רבות מציעות לכם ביטוח נסיעות חינם וכדאי לנצל את האפשרות הזו. אך, הידעתם כי את הביטוחים הללו תוכלו לקבל לא רק מחברות האשראי וקופות החולים, אלא גם מחברות הביטוח עצמן? כאשר אותה תקופה המוצעת בחינם מחברות כרטיסי האשראי אינה כרוכה בעלות מצדכם? אספנו עבורכם את כל ההמלצות והשאלות הנפוצות לתכנון ביטוח נסיעות לחו"ל לחופשה הבאה. נוסעים לחופשה בחו"ל בראש נקי

ביטוח נסיעות נועד לכסות אתכם בפני מגוון אירועים לא צפויים העשויים להתרחש בזמן טיסה לחופשה בחו"ל. למרות שבארץ אנו חשים כאילו הרפואה ניתנת כמעט בחינם, כאשר תייר ישראלי חולה או נפצע מעבר לים הטיפול בו כרוך בעלות גבוה ביותר. למשל: רגל שבורה בארה"ב יכולה להוביל להוצאה בלתי צפויה של אלפי דולרים לכל יום. מחלות קשות יותר המתגלות מעבר לים עשויות לעלות עשרות אלפי שקלים. לכן, חשוב שלא לוותר על ביטוח הנסיעות לכל המשפחה.

ביטוח הכבודה
כאשר המזוודה נמצאת בבטן המטוס אתם רגועים יותר, אינכם צריכים לזכור לאסוף את הטרולי מהארונית מעליכם ויש לכם מקום רב יותר לרגליים. אך, לצערנו הרב, לא כל המזוודות מגיעות ליעדן בזמן. לעתים מזוודה אובדת, נשלחת למדינה אחרת או נפגמת. הבגדים היקרים ביותר שלקחתם לאירועים בחו"ל, תכשיטים, דברי ערך, מחשבים ניידים וחפצים אחרים נעלמו כלא היו. למזלכם, ביטוח נסיעות לחו"ל כולל גם ביטוח לכבודה האישית שלכם ואתם יכולים להרחיבו גם לארנק הפרטי, הטלפון הנייד וחפצים נוספים.

צילום אילוסטרציה - מזוודות.jpg

ביטוח תאונות אישיות בחו"ל
במסגרת ביטוח הנסיעות ניתן לרכוש הרחבה מיוחדת הכוללת פיצוי במקרים שהתרחשה תאונה כלשהי מעבר לים משום שבחו"ל אתם חשופים לחלוטין. כל נפילה ברחוב, פגיעה מקרית או פציעה כלשהי יהיו מכוסים במידה והם מוגדרים כתאונה ולא נובעים מפעולה שבצעתם במכוון. אם אתם כן מתכוונים לבצע ספורט אתגרי כלשהו תוכלו לרכוש הרחבות מיוחדות לביטוח הנסיעות גם לפעילויות אלה.

מה עם הילדים?
יש התוהים האם צריך לעשות ביטוח תאונות אישיות גם לילדים הטסים עמכם. חלק מהכיסויים אכן קיימים בפוליסת לביטוח תאונות אישיות המוענקת לכם במסגרת החוק כאשר הילדים זכאים לחינוך חובה. אך, אם לא ניתן להוכיח כי היה מדובר בפגיעה כתוצאה מתאונה שלא ניתן היה לחזותה יתכן והפוליסה לא תכסה פגיעה זו, לכן, מומלץ בחום להתייעץ עם חברת הביטוח שלכם ביום בו אתם מזמינים את הפוליסה ולברר אילו הרחבות מתאימות גם לחברים האחרים במשפחה.

איך מקבלים הטבות בביטוח הנסיעות?
כפי שציינו אפשר לזכות לפוליסת ביטוח נסיעות לחו"ל חינם דרך חברות הביטוח עצמן. כאשר אתם מזמינים ביטוח נסיעות לא כל תקופת הנסיעה מכוסה בביטוח ללא תשלום. לרב, תצטרכו להוסיף סכום נוסף לימים בהם המשפחה אינה מבוטחת. סכום זה כולל עמלות סוכן מיותרות אותן ניתן לחסוך באמצעות פניה ישירה לחברת הביטוח.

מה עם תנאים רפואיים קודמים?
חלק מהמבוטחים בפוליסת ביטוח נסיעות סובלים מתנאים מוקדמים כמו מחלות לב, סוגים שונים של מחלת הסרטן, אסטמה ומחלות אחרות. מבוטחים אלה מחויבים להצהיר עוד לפני הנסיעה על התנאים המוקדמים על מנת שמחיר הפרמיה ישקף את הסיכונים השונים שנוטלת חברת הביטוח בנכונותה לשפות על החמרה או פגיעה נוספת הנובעת מהתנאים המוקדמים.

זכרו, כי אם בחרתם שלא לגלות על התנאים הרפואיים המבדילים אתכם מאדם בריא לחלוטין אתם עשויים שלא לקבל את הפיצוי במקרה של מחלה או פגיעה. לכן, חשוב למלא בצורה כנה את הטופס הרפואי אם באמצעות הטלפון, בפגישה פנים אל פנים או באמצעות אתר האינטרנט של חברת הביטוח.

ימי אשפוז בחו"ל
היבט נוסף של הכיסוי בפוליסה הוא על ימי אשפוז בבית החולים. בחלק מהמדינות ימי האשפוז עשויים לעלות יותר מהמינימום המוגדר בפוליסת הבסיס המוצעת בחינם (כמו: באמריקה הצפונית). לכן, כדאי לבדוק היטב מה גובה הכיסוי היומי לאשפוז הרשום בפוליסה ולבצע הרחבות מתאימות לסכום זה. בנוסף, על חלק מהטיפולים נדרשת השתתפות עצמית העשויה להשתנות בהתאם למסלול הפוליסה שבחרתם. כדאי לוודא מראש כמה יעלה לכם מקרה של הגשת תביעת ביטוח נסיעות במצבים שונים ואם צריך לרכוש בעלות נוספת ביטול או הפחתה של ההשתתפות העצמית במקרים אלה.  • הכתבה מכילה תוכן שיווקי.