קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

אירועים לפסח 2016

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש

פסח בצפון:

ערב בלתי נשכח: האימפריה חוזרת לבית שאן

Responsive image


מתי הרגשתם כמו גיבורי סרט היסטורי רב-מעללים? את החגיגה הרומית המדהימה הזאת לא תרצו להחמיץ. בואו להתחכך בקיסר רומי, לפגוש רוכלים בדוכני השוק התוסס, להיחשף לאלים נשכחים וגם להתפלסף כסנאטורים – כל זה בערב קסום, שבו התפאורה היא העבר עצמו: אחרי 2,000 שנים הקארדו יקום לתחייה לכבודכם, ואתם תוזמנו גם להתנסות במלאכות קדומות. הפקה מיוחדת זו משולבת במיצג הענקי הפופולרי "לילות שאן", שייקח אתכם למסע לילי בזמן במופעי תלת-ממד, מזרקות וירטואליות, חמאם שוקק והפתעות. ברוכים הבאים אל העבר!

היכן: גן לאומי בית שאן.
מתי: ראשון ושני 24-25.04 מ-18:00 עד 23:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

"כוכב של גיבורים" בכוכב הירדן

גן לאומי כוכב הירדן וסביבתו הקרובה שימשו אבן שואבת לגיבורים בהיסטוריה: הצלבנים, שבנו שם את מצודתם היפה ביותר בארץ הקודש ("בלוואר"); מייג'ור-ג'נרל אורד וינגייט הבריטי (מייסד "פלוגות הלילה"); רא"ל דן שומרון (הרמטכ"ל ה-13 של צה"ל); ומאיר הר ציון (מנועזי הלוחמים שקמו לצה"ל). בואו אלינו אל הר הבזלת לפגוש את דמויות הגיבורים ולהתרשם מיפי הנוף.
שעות הפעילות:
מ 10:00 ועד 16:00 אירוע יום.
מ 17:30 ועד 20:00 התמקמות והתארגנות של המשפחות בחניון הלילה (בהרשמה מראש).
מ 20:00 ועד 24:00 תחנות ופעילות לילה בחניון.
מ 08:00 ועד 11:00 יציאה להדרכות קצרות במבצר.
היכן: גן לאומי כוכב הירדן
מתי: חול המועד פסח, רביעי וחמישי 27-28.04.
הפעילות במהלך היום בלבד (עד 17:00), ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
הפעילות כולל לינת הלילה בהרשמה ובתשלום ב"כוכבית בטבע" - 3639*

סטייל של רומאים: רוכבים על הזמן בהיפודרום הגדול


Responsive image

משחקי מחשב? סרטים בתלת-ממד? זה כל כך המאה ה-21... בואו התקדמו אל העבר וצפו בסיפורה המסעיר של קיסריה בראי ההיסטוריה, עם רוכבים מיומנים עוטי מדים ומצוידים בכלי נשק, הלמות תופים ותרועה גדולה, וגם עם המלך הורדוס – הוא ולא אחר! – ועוד דמויות מעברה של העיר. לא תאמינו עד כמה גן לאומי קיסריה משנה את פניו וחוזר בקלילות אל ימי תהילתו הקדומים. הים והבריזה האביבית כלולים בחוויה. מומלץ לקנח במיצגים, בגלריות ובבתי הקפה שבמקום.
היכן: גן לאומי קיסריה.
מתי: ראשון עד רביעי 24-27.4 בשעה 11:00 ו-13:30.
סיורים ללא תשלום יצאו משער העיר העתיקה ומשער התאטרון בשעה 10:00, 12:00 ו-14:30.

מהתנ"ך לפלמ"ח: מעיין חרוד שלא הכרתם


אילו פגשתם את גדעון השופט, מה הייתם שואלים אותו? חשבו היטב כי זה יקרה בקרוב. גן לאומי מעיין חרוד, אחד המרחבים הפסטורליים בעמק, מארח בפסח השנה את יהושע חנקין, את גדעון בן יואש, וכן אנשי פלמ"ח וחיילים מונגוליים, שזה עתה חזרו מקרב עין ג'אלות נגד הממלוכים. ועל כל אלה אתם מנצחים! בואו למסע אל העבר בתחנות מרתקות שבהן ימתינו לכם אנשים ששינו את פני ההיסטוריה. אם תצליחו לעמוד באתגרים, תזכו ב"תעודת נוסע בזמן".
היכן: גן לאומי מעיין חרוד.
מתי: שני ושלישי 25-26.04 מ-10:00 עד 16:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

לילות במערות – מוזיקה, ריגושים וחוויות

Responsive image


בגן לאומי בית שערים מוצעת לכם בחג הזה פעילות עשירה לכל המשפחה! מופע ייחודי של וירטואוז האקורדיון אמיל אייבינדר ושל אמן הקלרנית חנן בר סלע באווירה קסומה. הישיבה על מחצלות על הדשא.
מתי: שלישי ורביעי 26-27.4 בשעה 16:00 ו-18:30.
לאחר המופע יצאו סיורים ליליים למערות למפגש עם דמויות מן העבר, בשעה 17:00 ו-19:30.
פעילות בשעות היום:
היכן: גן לאומי בית שערים.
מתי: שבת עד שבת 23-30.4.
הדרכות בשעה 10:00, 11:00, 12:00.
סדנא מ-10:00 עד 14:00.
סיורים למערות המנורה בשעה 10:30 ו-11:30, בהרשמה מראש.

פסח במרכז:

חדש בקסטל: הולכים בשביל הערכים


עד כמה אתה באמת נחוש? האם את מנהיגה אמתית? גן לאומי קסטל מחדש את פניו ומציע ערך מוסף לטיול ההיסטורי שלכם: סיורים ותחנות המחשה של ערכי הקרב. בהר, שכיבושו היה אחת מנקודות התפנית במלחמת העצמאות, נוצקה מורשת צה"ל, ולפיה "הטוראים נסוגים, המפקדים מחפים". כעת ערכים כגון מנהיגות, נחישות, אמינות ורעות נעשים מוחשיים בעזרת המשימות המקוריות שממתינות לכם בתחנות ייעודיות. עוד במקום: שני סרטים חדשים על תולדות האתר.
היכן: גן לאומי קסטל.
מתי: ראשון עד שבת 24-30.4, הדרכות בשעה 11:00, 11:30, 13:30 ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

באך במערה: הפתעה מוזיקלית בבית גוברין

Responsive image
במעמקי מערה בגן לאומי בית גוברין מחכה לכם עונג מוזיקלי בדואט חוצה יבשות. טל בן ראי (נגן טרומבון בפילהרמונית הישראלית) ונמרוד רון (נגן טובה בתזמורת הסימפונית של איסלנד) ינגנו בעיבוד מיוחד יצירות של באך ושל מלחינים אחרים בני תקופתו. הזדמנות נדירה לשמוע שני כלים ייחודים אלו בנגינת סולו ובאקוסטיקה המיוחדת של מערת הפעמון.
היכן: גן לאומי בית גוברין.
מתי: שישי (שביעי של פסח) 29.4 בשעה 12:00 ו-13:30.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

הירקון מארח: יום כדור הארץ


מתברר שהירקון הוא אחד משומרי הטבע והמורשת החשובים באזור המרכז. איך הוא עושה זאת? את התשובות תגלו בסיורים המודרכים כאן לכבוד "יום כדור הארץ". גולת הכותרת בהפנינג ססגוני זה יהיה המופע האקולוגי הנפלא של "הקרקס הירוק". הקרקס ישעשע אתכם גם בסדנאות להטוטנות עם חומרים ממוחזרים (כן, יש דבר כזה!), סדנת הפרחת בועות סבון, סדנת "הולה-הופ" קצבית ועוד ריגושים לכל המשפחה.
היכן: גן לאומי ירקון (מתחם תל אפק – אנטיפטריס).
מתי: שבת 30.4 מ-11:00 עד 15:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

עד כמה אתם אמיצים? בעקבות הפיראט אדום השיער באפולוניה


שמועה עיקשת מספרת שבארסוף, עיר האבירים הנטושה, מסתתר פיראט אדום שיער מפחיד. האם אתם די אמיצים ואמיצות להתמודד עמו? בואו לחפשו ולגלות בעצמכם, האם הוא מפחיד כל-כך? איך הוא הכיר את המלך? מהו שמו האמתי? במשחק משימות משפחתי זה עם שחקנים ומדריכים הכול אפשרי!
היכן: גן לאומי אפולוניה.
מתי: חמישי עד שבת 28-30.4 מ-11:00 עד 15:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

לאייר את ההיסטוריה – אשקלון במקורות היהודיים


אילו נראו שיעורי ההיסטוריה כך, כולנו היינו היסטוריונים! בעקבות הצלחתן של שתי התערוכות האחרונות בגן הלאומי אנו גאים להזמין אתכם לתערוכה חדשה בבזיליקה, שראתה דברים רבים אך לא תערוכה כמו זו. נציג את הפן היהודי של אשקלון העתיקה בעזרת טקסטים ממקורות יהודיים – התנ"ך, המשנה ומקורות אחרים – עם איורים נפלאים ומעוררי מחשבה של המאייר והקריקטוריסט עמוס אלנבוגן.
התערוכה תוצג בכל ימי החג מ-8:00 עד 17:00 במרכז הגן הלאומי.
סיורים מודרכים בכל שעה מ-11:00 עד 14:00.
היכן: גן לאומי אשקלון.
מתי: ראשון עד שבת 24-30.4.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
עוד באתר: "סיירו לנו סיור" – סיורים מודרכים עם מדריכי רשות הטבע והגנים בכל שעה מ-11:00 עד 14:00.

פסח ביו"ש:

המלך, הארמון והצגת הקאלט: חיים שכאלה למלך הורדוס


Responsive image אילו פגשתם את הגננת של הורדוס, מה היא הייתה מספרת לכם עליו בסוד? האם הורדוס היה גאון או משוגע? האם היה מלך היהודים או עבד הרומאים? בואו לחזות בהצגת הקאלט "חיים שכאלה למלך הורדוס" עם שחקני "תיאטרון מקום". בהצגה תפגשו את המלך ודמויות אחרות במסע ססגוני, מצחיק ומוטרף אל העבר.
ועוד: סיורים מודרכים בהרודיון יצאו בכל שעה עגולה מ-10:00 עד 15:00.
היכן: פארק (גן לאומי) הרודיון.
מתי: ראשון עד רביעי 24-27.4. הצגות בשעה 10:30, 12:30 ו-14:30.
במשך היום יהיו סדנאות יצירה ארכיאולוגיות לילדים (בתשלום סמלי). ניתן לטייל עם חוברת פקחים צעירים. התחייבות פקחים צעירים בסוף כל יום בשעה 15:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.


עפיפונים וגיבורים מקראיים בהר גריזים


עלייה לרגל כמו זו טרם נראתה: בהר גריזים נפגשים יוֹתָם מחבק העצים וממשיל המשלים, כהן שומרוני ששכח את שאבד לו, וסנבלט שחולם לבנות לו בית מקדש. נשמע סוריאליסטי? זאת רק ההתחלה... שחקני "תיאטרון מקום" יציגו את המיטב של הר גריזים, כפי שרק הם יודעים לעשות. ועוד: סיורים מודרכים יצאו בשעה 10:30, 13:00 ו-15:00.
בכל שעות הפעילות תהיה סדנה להכנת עפיפונים בתשלום סמלי (5 ₪).
היכן: אתר הר גריזים.
מתי: ראשון עד רביעי 24-27.4, סיורים מומחזים יצאו בשעה 12:00 ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
דרכי הגעה: גן לאומי הר גריזים נמצא ליד היישוב הר ברכה שבשומרון. מאריאל: נוסעים בכביש 505 לצומת תפוח ושם פונים שמאלה. מירושלים: נוסעים בכביש 60 צפונה עד צומת תפוח, ממשיכים ישר צפונה דרך הכפר חווארה עד צומת מחנה חורון. בכיכר פונים שמאלה לפי השלט המכוון ליישוב ברכה ולאתר הר גריזים.

פסח Quest – המירוץ למטמון


Responsive image ידיעה חמה: שודדי עתיקות שדדו מבית הכנסת העתיק ביריחו חלקים מפסיפס מנורת שבעת הקנים. במנוסתם החביאו אותם בדרך, ואתם מתבקשים לסייע להחזיר את החלקים ולהשלים את הפסיפס. זה משחק משימות מושקע לכל המשפחה, ובו מוצפנים בין העתיקות רמזים, חידות ומשימות המובילים לחלקי הפסיפס הגנובים. המשחק נושא פרסים. רוצים לזכות? צאו למסע חווייתי ומגבש אל העבר. יש להצטייד באומץ לב, בחושים חדים, במשפחה וחברים וב-waze. רק אל תשכחו לעשות סלפי משפחתי...
צאו! השעון מתקתק!
מ-9:00 עד 10:00 – פתיחת עמדת רישום למשתתפים במשחק באתר השומרוני הטוב.
10:15 – הכרזה על תחילת המשחק וחלוקת מפות ומשימות למתמודדים.
14:00 – טקס חלוקת פרסים בשומרוני הטוב.
היכן: מוזיאון השומרוני הטוב.
מתי: רביעי 27.4 מ-10:00 עד 14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
שימו לב: רק משתתפים שיירשמו בעמדת ההרשמה עד השעה 10:00 יורשו להשתתף. ניתן להירשם מראש במוזיאון השומרוני הטוב בטלפון 02-6338230.


מסע תיאטרלי: סוד המגילות הגנוזות בקומראן


סוחרי עתיקות ממולחים, סוכני מוסד נחושים, ציידי אוצרות עיקשים וארכיאולוגים נלהבים – כל הטיפוסים האלה רוצים רק דבר אחד: להניח ידם ראשונים על המגילות הגנוזות של קומראן. והעלילה בהחלט עומדת להסתבך... הצטרפו לתיאטרון "מקום" והתמסרו למסע משעשע ובלתי שגרתי בעקבות הסוד הגדול בן אלפיים השנים.
היכן: פארק (גן לאומי) קומראן.
מתי: ראשון עד רביעי 24-27.4, הצגות בשעה 10:00, 12:00 ו-14:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
עוד באתר: בכל ימי החג "אוצרות במגילות" – מפת אוצר משפחתית ובה חידות ומשימות.

פסח בדרום:

חוויה רב-חושית: השוק הנבטי בממשית


Responsive image זה לא כמו מסע בזמן, זה מסע בזמן ממש. כאן, בגן לאומי ממשית, שנה אחר שנה מתרחש הקסם שכבר כבש עשרות אלפי מעריצים מרחבי הארץ: רחוב השוק המקורי מתעורר לחיים ומחבר אתכם הישר אל העבר. קשה לתאר במילים את החוויה הרב-חושית שבה מתמזגים יחדיו מראות, ריחות וטעמים.
סוחרים אותנטיים פורשים את מרכולתם: שלל שטיחים, "ענתיקות", כלים, חפצי נחושת, תבלינים, מור ולבונה, ולידם דוכני אמנים ובעלי מלאכה. כל זאת בליווי מוזיקה, ריקוד ואווירה ציורית. מה עוד תמצאו כאן? המון סדנאות לילדים ברוח המקום, מתחם משחקי חשיבה עתיקים (חינם), קדרות באבניים ובנייה בלבני בוץ (חינם). לגדולים טיפול הוליסטי ופינוק, נגינה אתנית מרגשת של להקת ממשית וריקוד "בלאדי" בבית האורוות הקדום (חינם), אוהל מספר סיפורים (חינם) והדרכות בסמטאות העיר בכל שעה עגולה מהשעה 11:00 (חינם).
היכן: גן לאומי ממשית – אתר מורשת עולמית.
מתי: ראשון עד שישי 24-29.4 משעה 10:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
עוד באתר: שוק לילי – קסם ומסתורין בלב העיר הנבטית. בשעה 20:00: מופע מוזיקה, ריקוד, אינספור כוכבים ולהטוטי כוכבים.
מתי: רביעי 27.4, השוק פתוח מ-10:00 עד 22:00 ללא הפסקה.

כל ההר במה – מצדה בראש אחר

' מה אתם מצפים שתראו כשאתם מעפילים אל מצדה? הפעם היכונו להפתעה, ובגדול. ההצגה "אחרוני המצדה" היא הצגה מוזרה, משעשעת ומעוררת מחשבה, המתארת אמת היסטורית עם וירטואוזיות קרקסית מקורית בהחלט.
בביצוע שחקני תאטרון "אספלט" ועם הדרכה ייחודית בתום ההצגה.
היכן: גן לאומי מצדה, אתר מורשת עולמית.
מתי: ראשון עד חמישי 5-9.4 בשעה 10:30 ו-13:30.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
מומלץ לשלב עם לינה בחניון לילה "מחנה מצדה". טלפון להזמנות: 08-6280404 שלוחה 1.

תצפיות וחוויות משפחתיות: יום הנשר בעבדת

Responsive image
מתי הסתכלתם לנשרים בעיניים? רשות הטבע והגנים מזמינה אתכם ליום מרתק, כולו בסימן הנשר. בתכנית: צפייה מודרכת בתחנת האכלה (בתקווה שיבואו נשרים) בטלסקופים, צפייה בקן פעיל בטלסקופים, סדנאות על נשרים, הדרכות בסמטאות העיר הקדומה, טקסי השבעה ל"פקח צעיר", סרטי טבע וגם מפגשים עם צפרים מומחים שידביקו אתכם בהתלהבותם.
היכן: גן לאומי עבדת.
מתי: שלישי 26.4 בשעות שהאתר פתוח.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

פארק אקטיבי בפארק הבשור (אשכול)


הצטיידו באדרנלין ובואו לקפוץ, לטייל, לנווט ולנפוש בנווה המדבר הכי פעיל בנגב המערבי. כאן ממתינים לכם מתקני שעשועים מלהיבים (בתשלום), מסלולי אופניים משולטים (האופניים עליכם), ערכת ניווט אישית או משפחתית בפארק (חינם) ושאר ריגושים. את היום הנהדר הזה קנחו בפיקניק מושקע על המדשאות המטופחות, ולידן מעיינות ציוריים לשכשוך רגליים מרענן. ובסוף האתגר הגדול מכולם: האם תצליחו לשכנע את הילדים לחזור הביתה?
היכן: גן לאומי פארק הבשור (אשכול).
מתי: שבת עד שבת 23-30.4.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.

מה עוד? "ספארי לילה" – בעזרת מומחה וציוד מיוחד נעקוב אחר חיי הלילה הסוערים של עטלפים, עקרבים, עכבישים וזוחלים. מובטח לכם ערב מסתורי ומרתק (רק ללנים בחניון הבשור ללא תשלום נוסף).
מתי: שני 25.4 מ-20:00 עד 22:00.

וגם: הדרכה במסלול דיסק גולף חדש, הראשון במזרח התיכון.
מתי: שני ושלישי 25-26.4 מ-10:00 עד 14:00.

אפריקה זה כאן: ספארי בשמורת טבע יטבתה

Responsive image
במרחק נגיעה מעיר הבילויים הדרומית ממתין לכם ספארי שוקק חיים. על רקע נופי הסוואנה בשמורה תוכלו לפגוש מקרוב בעדרים של אוכלי עשב מדבריים: ראמים, דישונים ויענים, וזאת רק ההתחלה: במרכז הטורפים ממתינים לכם זאב, נמר וצבוע, ובחדר חושך תגלו עולם מופלא של בעלי חיים ליליים. מתי עמדתם במרחק נגיעה מלהקת עטלפים?
שימו לב: סיור "ספארי" הוא בכלי רכב פרטיים בליווי מדריך מצוות השמורה; הסיור בחדר החושך ובמרכז הטורפים הוא סיור בלי מדריך. היכן: שמורת טבע חי-בר יטבתה.
מתי: ראשון עד שבת 24-30.4 מ-10:00 עד 18:00.
ללא תשלום נוסף על דמי הכניסה לאתר, חינם למנויים.
מה עוד? צפייה בסרטי טבע, סדנאות יצירה וסיור שקיעה.
מומלץ ללון בחניון הלילה בתיאום מראש בטלפון 08-6373057.