קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

הבדלים בין גרסאות בדף "חג המולד בנצרת 2021"

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
שורה 15: שורה 15:
 
}}
 
}}
 
{{טקסט2|
 
{{טקסט2|
הסיור נפתח במלון לגאסי, הנמצא ממש לצד האתר המוכר ביותר בעיר - כנסיית הבשורה הקתולית.
+
הסיור נפתח במלון לגאסי (Legacy hotel), הנמצא במיקום מאד מרכזי בעיר - ממש במרחק נגיעה מכנסיית הבשורה הקתולית ושוק העיר נצרת. <br>
המלון, המשתייך לרשת מלונות בינלאומית, מציע 100 חדרי אירוח, במרחק הליכה קצרה מכנסיית הבשורה ומהשוק. עיצוב המלון נועד להעניק לאורחים חוויה רב-חושית של העיר, על כל גווניה, ניחוחותיה, טעמיה וצליליה.
+
המלון משתייך לרשת מלונות בינלאומית ומציע 100 חדרי אירוח, מסעדת שף ופטיו המעוטר באמנות קיר ארמנית. עיצוב המלון נועד להעניק לאורחים חוויה רב-חושית של העיר, על כל גווניה, ניחוחותיה, טעמיה וצליליה. חדרי המלון משקיפים אל כנסיית הבשורה והנוף העירוני של נצרת. המלון מציע גם אולמות לקיום כנסים ואירועים ואף חדר כושר. <br>
 
+
בלובי המלון ניתן לראות תצוגה של הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו במקום במהלך חפירת יסודות המלון, בהן נחשפו במקום מערות קבורה קדומות.<br>
המלון משלב מסעדת שף ופטיו המעוטר באמנות קיר ארמנית. מחדרי המלון נשקפים הנוף העירוני כמו גם כנסיית הבשורה, ולמעוניינים בכך ניתן גם לקיים כנסים ואירועים, או להתאמן בחדר הכושר שבמקום.
+
במהלך דצמבר 2021 ייערך במלון שוק חג המולד, המשלב יריד וגלריית אמנות.<br>
 
+
אתר המלון [[מלון לגאסי https://www.nazarethlegacy.com]] <br>
במהלך חפירת יסודות המלון, נחשפו במקום מערות קבורה קדומות, ובלובי המלון ניתן לראות תצוגה של הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו במקום.
+
טלפון 04-9060000
 
 
במהלך השבועות הקרובים ייערך במלון שוק חג המולד, המשלב יריד וגלריית אמנות.
 
 
 
אתר המלון - nazarethlegacy.com, טלפון - 04-9060000
 
 
 
 
}}
 
}}
 
{{2טורים|
 
{{2טורים|

גרסה מ־01:07, 14 בדצמבר 2021

נצרת היא העיר הערבית הגדולה שבצפון, ומושכת אליה בימים כתיקונם תיירים רבים מכל רחבי העולם הבאים להכיר את אחת הערים הקדושות לדת הנוצרית. בעקבות משבר הקורונה, נפגעה תיירות החוץ, ומצד שני נוצרה הזדמנות למטיילים הישראליים להכיר את צפונותיה של אחת הערים המרתקות והעתיקות בארץ, ולהרגיש אווירת חו"ל בלי כרטיס טיסה או בידוד בחזור.

דצמבר הוא ללא ספק החודש המזמין ביותר לבקר בעיר, כאשר בימים אלו נצרת מתקשטת לקראת חג המולד, עם עצי אשוח גדולים שהוצבו בכיכרות העיר ובכנסיותייה, ושלל עיטורים בצבעי החג - אדום וירוק - מהדרים את מלונותיה ובתי העסק שבעיר.

לקראת אירועי החג הצפויים בעיר, הוזמנו על ידי משרד התיירות ועיריית נצרת ליום סיור בעיר לכתבים ולבלוגרי תיירות להכיר את האתרים ההיסטוריים, מקומות אירוח, בתי קפה ומסעדות מקומיות בעיר.

לפרטים אודות הפסטיבל ניתן לעקוב באתר [תיירות נצרת], ואתר [משרד התיירות].

מלון לגאסי

הסיור נפתח במלון לגאסי (Legacy hotel), הנמצא במיקום מאד מרכזי בעיר - ממש במרחק נגיעה מכנסיית הבשורה הקתולית ושוק העיר נצרת.
המלון משתייך לרשת מלונות בינלאומית ומציע 100 חדרי אירוח, מסעדת שף ופטיו המעוטר באמנות קיר ארמנית. עיצוב המלון נועד להעניק לאורחים חוויה רב-חושית של העיר, על כל גווניה, ניחוחותיה, טעמיה וצליליה. חדרי המלון משקיפים אל כנסיית הבשורה והנוף העירוני של נצרת. המלון מציע גם אולמות לקיום כנסים ואירועים ואף חדר כושר.
בלובי המלון ניתן לראות תצוגה של הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו במקום במהלך חפירת יסודות המלון, בהן נחשפו במקום מערות קבורה קדומות.
במהלך דצמבר 2021 ייערך במלון שוק חג המולד, המשלב יריד וגלריית אמנות.
אתר המלון מלון לגאסי https://www.nazarethlegacy.com
טלפון 04-9060000

הכניסה מלון לגאסי נצרת legacy1.jpg
לובי בית המלון לגאסי נצרת מקושט חג המולד1.jpgארוחת בוקר מלון לגאסי נצרת.jpg
חדר במלון לגאסי נוף כנסיית הבשורה1.jpg

כנסיית הבשורה היוונית-אורתודוקסית (כנסיית גבריאל)

ממלון לגאסי, מרחק של כ- 620 מטרים אל כיכר המעיין, נקודת מפתח בעיר. מאחורי הכיכר, נמצאת הכנסייה היוונית-אורתודוקסית. בעוד שכנסיית הבשורה הקתולית מוכרת לכל המבקרים בעיר, הכנסיות האחרות פחות מוכרות ומטויילות. הכנסייה היוונית-אורתודוקסית, שהוקמה בשנים 1769-1750, לאחר היתר ממושל הגליל דאהר אל-עומאר, בנויה על יסודות כנסייה צלבנית, והיא ססגונית ומרשימה. הכנסייה בנויה לצד באר עתיקה, בה לפי המסורת הנוצרית, נגלה המלאך גבריאל למרים הבתולה ובישר לה כי הרתה והיא עתידה ללדת את ישוע. מהחלל הראשי של הכנסייה, המעוטרת בציורי קיר ססגוניים, ניתן לרדת במדרגות לאולם תת-קרקעי (שנשתמר מהתקופה הצלבנית) ובקצהו זורמים מי המעיין. בכניסה למתחם ניצב בימים אלו עץ חג המולד המפואר בעיר. הסקרנים ישימו לב גם לכתובות שהותירו צליינים בצד שער הכניסה לכנסייה, וביניהן אף כתובת משנת 1781. כמובן יש להקפיד על התנהגות הולמת (לבוש צנוע, הסרת כיסוי ראש לגברים ושמירה על השקט).

כנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת.jpg
כנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת1.jpgכנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת2.jpg
כנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת3.jpg

מערת אל-קילאי והבישופות היוונית-אורתודוקסית

בהליכה בת 280 מ' מכנסיית גבריאל, נחלוף על פני מתחם "המוסקוביה" שהוקם בידי הרוסים בשנת 1904 ונרכש בידי ממשלת ישראל תמורת ייצוא תפוזים לברית המועצות, ונגיע למתחם הבישופות היוונית-אורתודוקסית. למתחם זה שעות פתיחה מוגבלות (מ-10:00 עד 13:00 לא כולל ימי ראשון), האטרקציה העיקרית הינה מערת אל-קילאי, אליה נרד בגרם מדרגות קצר.זוהי מערה עתיקה בה משולבים מקווה טהרה עתיק ומזבח המעיד על התיישבות נזירים מאוחרת יותר. המקומיים טוענים שהמערה בת 2,000 שנה, ובכל אופן אין ספק שהיא קיימת תקופה ממושכת. צליינים פוקדים את המקום בשל סברה שגם ישוע עבר במקום. במתחם הבישופות הנמצא מעל למערה, נמצאת עוד כנסייה ססגונית ומרשימה.

לתיאום ביקורים מומלץ ליצור קשר עם האב סמעאן בבאלי: 054-3180480. הכניסה הינה ללא תשלום, אך נהוג להשאיר תרומה צנועה לתחזוקת המקום.

מתחם מערת מרים והבישופות הקדושה.jpg
מתחם מערת מרים והבישופות הקדושה1.jpgמתחם מערת מרים והבישופות הקדושה2.jpg
מתחם מערת מרים והבישופות הקדושה3.jpg

אכסניית פאוזי עאזר

בעיר העתיקה בנצרת התפתחו במהלך השנים לא מעט מקומות אירוח קטנים ובינוניים. אחד המרשים שבהם הינו אכסניית פאוזי עאזר, מרשת אברהם הוסטלס. אכסנייה זו ממוקמת במבנה אבן ישן המשלב קשתות, חצר פנימית וציורי קיר, ונמצאת במרחק הליכה קצר מהכנסיות, השוק, בתי הקפה והמסעדות שבעיר.

אכסניית פאוזי עאזר2.jpg
אכסניית פאוזי עאזר1.jpgאכסניית פאוזי עאזר.jpg
אכסניית פאוזי עאזר3.jpg

מסעדת רוזמרי

בתום הסיור עצרנו במסעדת *רוזמרי* לארוחת צהריים עשירה ומגוונת. זוהי מסעדת בר ובית קפה השוכנת בבית אבן עתיק בן למעלה ממאתיים שנה בצמוד לכיכר מעיין מרים שבנצרת, על רחוב הגליל. המסעדה מנוהלת על ידי גסאן תומא מנצרת ומציעה שילוב של מנות קלאסיות עם מאכלים עכשוויים באווירה אותנטית כולל אפשרות לישיבה בחוץ. המסעדה פתוחה בימים שלישי עד שבת בין השעות 09:00-23:00. אתר המסעדה: [מסעדת רוזמרי Rosemary]

מסעדת רוזמרי נצרת.jpg
מסעדת רוזמרי נצרת1.jpgמסעדת רוזמרי נצרת2.jpg
מסעדת רוזמרי נצרת3.jpg
  • הכתבה מכילה תוכן שיווקי.