קבל המלצות טיול עדכניות למייל שלך

הבדלים בין גרסאות בדף "חג המולד בנצרת 2021"

מתוך iNature
קפיצה אל: ניווט, חיפוש
(25 גרסאות ביניים של 2 משתמשים אינן מוצגות)
שורה 1: שורה 1:
{{לבדיקה}}
 
 
__notoc__
 
__notoc__
 
<meta name="keywords" content="כתבת תיירות בנצרת, חג המולד 2021, טיול בנצרת"></meta>
 
<meta name="keywords" content="כתבת תיירות בנצרת, חג המולד 2021, טיול בנצרת"></meta>
 
<meta name="description" content="כתבת תיירות: חג המולד בנצרת 2021"></meta>
 
<meta name="description" content="כתבת תיירות: חג המולד בנצרת 2021"></meta>
 +
{{ת-שער|נצרת_חג_המולד.jpg|חג_המולד_בנצרת_2021}}
 
{{טקסט2|
 
{{טקסט2|
נצרת, העיר הערבית הגדולה בצפון, מושכת אליה בימים כתיקונם תיירים רבים מכל רחבי העולם, הבאים להכיר את אחת הערים הקדושות לדת הנוצרית. בעקבות משבר הקורונה, נפגעה תיירות החוץ ומצד שני נוצרה הזדמנות למטיילים ישראליים להכיר את צפונותיה של אחת הערים המרתקות בארץ ולהרגיש אווירת חו"ל בלי כרטיס טיסה.
+
נצרת היא העיר הערבית הגדולה שבצפון, ומושכת אליה בימים כתיקונם תיירים רבים מכל רחבי העולם הבאים להכיר את אחת הערים הקדושות לדת הנוצרית. בעקבות משבר הקורונה, נפגעה תיירות החוץ, ומצד שני נוצרה הזדמנות למטיילים הישראליים להכיר את צפונותיה של אחת הערים המרתקות והעתיקות בארץ, ולהרגיש אווירת חו"ל בלי כרטיס טיסה או בידוד בחזור.
  
אין ספק שהתקופה המרתקת ביותר לביקור בנצרת הינה בימים אלו ממש, לקראת חג המולד וסוף השנה האזרחית.
+
דצמבר הוא ללא ספק החודש המזמין ביותר לבקר בעיר, כאשר בימים אלו נצרת מתקשטת לקראת חג המולד, עם עצי אשוח גדולים שהוצבו בכיכרות העיר ובכנסיותייה, ושלל עיטורים בצבעי החג - אדום וירוק - מהדרים את מלונותיה ובתי העסק שבעיר.  
  
לקראת האירועים, הוזמנו בידי משרד התיירות ועיריית נצרת ליום סיור בעיר לכתבים ולבלוגרי תיירות, המשלב היכרות עם אתרים היסטוריים, מקומות אירוח, בתי קפה ומסעדות מקומיות.
+
לקראת אירועי החג הצפויים בעיר, הוזמנו על ידי משרד התיירות ועיריית נצרת ליום סיור בעיר לכתבים ולבלוגרי תיירות להכיר את האתרים ההיסטוריים, מקומות אירוח, בתי קפה ומסעדות מקומיות בעיר, בהובלתה של מורת הדרך המוסמכת תושבת העיר רותי נסאר ("רותי מנצרת") אשר הסבירה בפירוט על כל פינה בעיר ובליווי של מנהל התיירות בנצרת - שרון בן ארי וטל חורש - משווקת בתי המלון בנצרת.
  
לפרטים אודות הפסטיבל ניתן לעקוב באתר [[https://www.visit-naz.co.il/ תיירות נצרת]],  ואתר [[https://www.gov.il/he/departments/ministry_of_tourism/govil-landing-page משרד התיירות]].
+
לפרטים אודות הפסטיבל ניתן לעקוב באתר [[https://www.visit-naz.co.il/ תיירות נצרת]],  ואתר [[https://www.gov.il/he/departments/ministry_of_tourism/govil-landing-page משרד התיירות]].<br>
 +
מורת הדרך רותי - טלפון 055-9421052 ומייל [email protected]
 
}}
 
}}
 
{{H2|header=
 
{{H2|header=
שורה 16: שורה 17:
 
}}
 
}}
 
{{טקסט2|
 
{{טקסט2|
הסיור נפתח במלון לגאסי, הנמצא ממש לצד האתר המוכר ביותר בעיר - כנסיית הבשורה הקתולית.
+
הסיור נפתח עם ארוחת בוקר טעימה ומשביעה ב'''מלון לגאסי''' (Legacy hotel), הנמצא במיקום מאד מרכזי בלב העיר - ממש במרחק נגיעה מכנסיית הבשורה הקתולית ושוק העיר הססגוני של נצרת. <br>
המלון, המשתייך לרשת מלונות בינלאומית, מציע 100 חדרי אירוח, במרחק הליכה קצרה מכנסיית הבשורה ומהשוק. עיצוב המלון נועד להעניק לאורחים חוויה רב-חושית של העיר, על כל גווניה, ניחוחותיה, טעמיה וצליליה.
+
המלון משתייך לרשת מלונות בינלאומית ומציע 100 חדרי אירוח, מסעדת שף ופטיו המעוטר באמנות קיר ארמנית. עיצוב המלון נועד להעניק לאורחים חוויה רב-חושית של העיר, על כל גווניה, ניחוחותיה, טעמיה וצליליה. חדרי המלון משקיפים אל כנסיית הבשורה והנוף העירוני של נצרת. המלון מציע גם אולמות לקיום כנסים ואירועים ואף חדר כושר. <br>
 
+
הן חזית המלון והן פנים המלון מקושטים בימים אלו עם דקורציה מושקעת ומרהיבה באווירת חג המולד בכל פינה, כאשר בלובי ניתן גם לראות תצוגה של הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו במקום במהלך חפירת יסודות המלון, בהן נחשפו במקום מערות קבורה קדומות.<br>
המלון משלב מסעדת שף ופטיו המעוטר באמנות קיר ארמנית. מחדרי המלון נשקפים הנוף העירוני כמו גם כנסיית הבשורה, ולמעוניינים בכך ניתן גם לקיים כנסים ואירועים, או להתאמן בחדר הכושר שבמקום.
+
במהלך דצמבר 2021 ייערך במלון שוק חג המולד, המשלב יריד וגלריית אמנות.<br>
 
+
אתר המלון [[http://www.nazarethlegacy.com מלון לגאסי]] <br>
במהלך חפירת יסודות המלון, נחשפו במקום מערות קבורה קדומות, ובלובי המלון ניתן לראות תצוגה של הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו במקום.
+
טלפון 04-9060000
 
 
במהלך השבועות הקרובים ייערך במלון שוק חג המולד, המשלב יריד וגלריית אמנות.
 
 
 
אתר המלון - nazarethlegacy.com, טלפון - 04-9060000
 
 
 
 
}}
 
}}
 
{{2טורים|
 
{{2טורים|
שורה 43: שורה 39:
 
}}
 
}}
 
{{טקסט2|
 
{{טקסט2|
ממלון לגאסי, מרחק של כ- 620 מטרים אל '''כיכר המעיין''', נקודת מפתח בעיר. מאחורי הכיכר, נמצאת הכנסייה היוונית-אורתודוקסית. בעוד שכנסיית הבשורה הקתולית מוכרת לכל המבקרים בעיר, הכנסיות האחרות פחות מוכרות ומטויילות. הכנסייה היוונית-אורתודוקסית, שהוקמה בשנים 1769-1750, לאחר היתר ממושל הגליל דאהר אל-עומאר, בנויה על יסודות כנסייה צלבנית, והיא ססגונית ומרשימה. הכנסייה בנויה לצד באר עתיקה, בה לפי המסורת הנוצרית, נגלה המלאך גבריאל למרים הבתולה ובישר לה כי הרתה והיא עתידה ללדת את ישוע. מהחלל הראשי של הכנסייה, המעוטרת בציורי קיר ססגוניים, ניתן לרדת במדרגות לאולם תת-קרקעי (שנשתמר מהתקופה הצלבנית) ובקצהו זורמים מי המעיין. בכניסה למתחם ניצב בימים אלו עץ חג המולד המפואר בעיר. הסקרנים ישימו לב גם לכתובות שהותירו צליינים בצד שער הכניסה לכנסייה, וביניהן אף כתובת משנת 1781.
+
בצאתנו מהמלון שמנו את פעמינו לעבר '''כיכר המעיין''', המרוחקת כ-600 מטרים בלבד ממלון לגאסי ומהווה נקודת מפתח בעיר. במקום שוכן סביל - מתקן מים ציבורי, כיום לצערנו הוא יבש אך בעבר הייתה בו זרימה של מים ממעיין סמוך הנובע בתוך כנסייה. המעיין עצמו מקודש הן לנוצרים והן למוסלמים ומימיו נחשבים לבעלי סגולות מרפא, כאשר לפי המסורת הנוצרית-אורתודוקסית, המלאך גבריאל נגלה למרים הבתולה בעת ששאבה מים מהמעיין ובישר לה כי הרתה והיא עתידה ללדת את ישוע.<br>
כמובן יש להקפיד על התנהגות הולמת (לבוש צנוע, הסרת כיסוי ראש לגברים ושמירה על השקט).
+
בעוד כנסיית הבשורה הקתולית המרשימה והבולטת מוכרת לכל המבקרים בעיר, בצמוד לכיכר המעיין שוכנת '''כנסיית הבשורה היוונית-אורתודוקסית''' הצנועה יותר אך המעניינת לא פחות. כנסייה זו, שהוקמה בשנים 1750-1769, לאחר היתר ממושל הגליל דאהר אל-עומאר, בנוייה על יסודות כנסייה צלבנית, והיא ססגונית ומרשימה עם שפע איקונות ועיטורי קיר ותקרה צבעוניים בחלל הראשי של הכנסייה. ניתן לרדת במדרגות לאולם תת-קרקעי (שנשתמר מהתקופה הצלבנית) שבקצהו נמצא המעיין הקדוש שסביבו נבנתה הכנסייה.<Br>
 +
בכניסה למתחם ניצב בימים אלו עץ חג המולד המפואר בעיר. הסקרנים ישימו לב גם לכתובות שהותירו צליינים בצד שער הכניסה לכנסייה, וביניהן אף כתובת משנת 1781. כמובן יש להקפיד על התנהגות הולמת (לבוש צנוע, הסרת כיסוי ראש לגברים ושמירה על השקט).
 
}}
 
}}
 
{{2טורים|
 
{{2טורים|
שורה 61: שורה 58:
 
}}
 
}}
 
{{טקסט2|
 
{{טקסט2|
בהליכה בת 280 מ' מכנסיית גבריאל, נחלוף על פני מתחם "המוסקוביה" שהוקם בידי הרוסים בשנת 1904 ונרכש בידי ממשלת ישראל תמורת ייצוא תפוזים לברית המועצות, ונגיע למתחם הבישופות היוונית-אורתודוקסית.
+
מכיכר המעיין נתקדם לאורך '''ציר הצליינים''' - בהליכה בת 280 מ' מכנסיית גבריאל, נחלוף על פני מתחם "המוסקוביה" המרשים, שהוקם בידי הרוסים בשנת 1904 כמרכז לינה ושירותים לצליינים הרוסים שהגיעו לנצרת, ואשר לבסוף נרכש בידי ממשלת ישראל תמורת ייצוא תפוזים לברית המועצות - ומיד אחריו נמצא את עצמנו ב'''מתחם הבישופות היוונית-אורתודוקסית'''. <br>
למתחם זה שעות פתיחה מוגבלות (מ-10:00 עד 13:00 לא כולל ימי ראשון), האטרקציה העיקרית הינה מערת אל-קילאי, אליה נרד בגרם מדרגות קצר.זוהי מערה עתיקה בה משולבים מקווה טהרה עתיק ומזבח המעיד על התיישבות נזירים מאוחרת יותר. המקומיים טוענים שהמערה בת 2,000 שנה, ובכל אופן אין ספק שהיא קיימת תקופה ממושכת. צליינים פוקדים את המקום בשל סברה שגם ישוע עבר במקום.
+
למתחם זה שעות פתיחה מוגבלות (מ-10:00 עד 13:00 לא כולל ימי ראשון), האטרקציה העיקרית הינה '''מערת אל-קילאי''', אליה נרד בגרם מדרגות קצר מתוך מבנה עם כיפה אדומה מעוטרת בצלב. זוהי מערה עתיקה בה משולבים מקווה טהרה עתיק ומזבח המעיד על התיישבות נזירים מאוחרת יותר. המקומיים טוענים שהמערה בת 2,000 שנה, ובכל אופן אין ספק שהיא קיימת תקופה ממושכת. צליינים פוקדים את המקום בשל סברה שגם ישוע עבר במקום.<Br>
במתחם הבישופות הנמצא מעל למערה, נמצאת עוד כנסייה ססגונית ומרשימה.
+
במתחם הבישופות הנמצא מעל למערה, שוכנת כנסייה קטנה וססגונית ומרשימה עם איקונות נוצריות, עיטורים צבעוניים, ציורי דמויות רבות ונברשת מרהיבה.<br>
 
 
 
לתיאום ביקורים מומלץ ליצור קשר עם האב סמעאן בבאלי: 054-3180480. הכניסה הינה ללא תשלום, אך נהוג להשאיר תרומה צנועה לתחזוקת המקום.
 
לתיאום ביקורים מומלץ ליצור קשר עם האב סמעאן בבאלי: 054-3180480. הכניסה הינה ללא תשלום, אך נהוג להשאיר תרומה צנועה לתחזוקת המקום.
 
}}
 
}}
שורה 82: שורה 78:
 
}}
 
}}
 
{{טקסט2|
 
{{טקסט2|
בעיר העתיקה בנצרת התפתחו במהלך השנים לא מעט מקומות אירוח קטנים ובינוניים. אחד המרשים שבהם הינו אכסניית פאוזי עאזר, מרשת אברהם הוסטלס. אכסנייה זו ממוקמת במבנה אבן ישן המשלב קשתות, חצר פנימית וציורי קיר, ונמצאת במרחק הליכה קצר מהכנסיות, השוק, בתי הקפה והמסעדות שבעיר.
+
בעיר העתיקה בנצרת התפתחו במהלך השנים לא מעט מקומות אירוח קטנים ובינוניים בין הסמטאות. אחד המרשימים שבהם הינו אכסניית פאוזי עאזר, מרשת אברהם הוסטל. אכסנייה זו שוכנת בבית אחוזה ערבי בן שתי קומות, עם חצר פנימית, חלונות מעוטרים בקשתות אבן גבוהות, רצפת שיש ואיורי תקרה בחדרים. בית אבן זה הוקם במאה ה-19 על ידי משפחת עאזר ונמצא במרחק הליכה קצר ממגוון האטרקציות של העיר העתיקה: הכנסיות, השוק, בתי הקפה והמסעדות. <br>
 +
אתר האכסנייה: [[https://www.abrahamhostels.com/nazareth אכסניית פאוזי עאזר]]
 
}}
 
}}
 
{{2טורים|
 
{{2טורים|
שורה 96: שורה 93:
 
}}
 
}}
 
{{H2|header=
 
{{H2|header=
בית ההארחה הדרוזי - מצפה שני הימים - עין אל אסד
+
מסעדת רוזמרי
 
}}
 
}}
 
{{טקסט2|
 
{{טקסט2|
מול מעיין עין אל-אסד מתנשא עץ אקליפטוס מרשים שלידו בנוי בית אבן עתיק וגדל ממדים עם דלתות עץ מעוטרות. זהו בית ההארחה הדרוזי "מצפה שני הימים" שנקרא כך מכיוון שמחלונותיו בקומה השנייה ניתן לראות את שני הימים: הכנרת והים התיכון. אורחים המגיעים ללון במקום יפגשו קשתות אבן מרשימות בקומת הקרקע, עיטורי קירות רבים בסגנון עתיק וילונו באחד משבעת חדרי הלינה שבמקום - חדרים מרווחים, מרשימים ומוארים בקומה השנייה עם נוף מרהיב הנשקף מהחלונות ואף מרפסת נוף מרשימה. במקום פגשנו את בעל המקום '''עבדאללה סלאמה''', המשמש גם כרכז התיירות ביישוב ויו"ר הועד המקומי אשר סיפר לנו על הכפר עין אל אסד, על אפשרויות הלינה הרבות בכפר, על המעיין המקומי ועל מבנה "מצפה שני הימים" שהיה בית הוריו וסביו.  
+
בתום הסיור עצרנו במסעדת '''רוזמרי''' לארוחת צהריים עשירה ומגוונת. זוהי מסעדת בר ובית קפה השוכנת בבית אבן עתיק בן למעלה ממאתיים שנה בצמוד לכיכר מעיין מרים שבנצרת, על רחוב הגליל. המסעדה מנוהלת על ידי גסאן תומא מנצרת ומציעה שילוב של מנות קלאסיות עם מאכלים עכשוויים באווירה אותנטית כולל אפשרות לישיבה בחוץ. המסעדה פתוחה בימים שלישי עד שבת בין השעות 09:00-23:00.
 +
אתר המסעדה: [[http://www.nrmary.com מסעדת רוזמרי Rosemary]]
 +
 
}}
 
}}
 
{{2טורים|
 
{{2טורים|
שורה 111: שורה 110:
 
|
 
|
 
{{ת5|מסעדת_רוזמרי_נצרת3.jpg}}
 
{{ת5|מסעדת_רוזמרי_נצרת3.jpg}}
}}
 
{{H2|header=
 
משק ג'השאן
 
}}
 
{{טקסט2|
 
משפחת ג'השאן מפעילה את אחד מהמפעלים הגדולים בישראל לייצור שמן זית. המפעל ומרכז המבקרים ממוקמים באזור התעשייה "קדמת גליל", על אם הדרך לטבריה. מרכז המבקרים כולל גם חנות גדולה עם מגוון ממוצרי החברה המתבססים על שמן הזית. בין היתר, בקבוקי שמן זית פרמיום, זיתים כבושים, מגוון קרמים ותכשירי קוסמטיקה. משק ג'השאן מפעיל גם בית בד הנמצא סמוך ליישוב כלנית, קרוב מאד למע'אר. במהלך השבתות הקרובות בנובמבר 2021 (6.11, 13.11, 20.11) , בית הבד בכלנית יהיה פתוח ויציע למבקרים סדנאות, הדרכה, סרט וכמובן לטעום פיתות טעימות וטריות עם שמן זית וזעתר / גבינה עליהן היישר מהטאבון. גם מחוץ לימות הפסטיבל ניתן לבקר במרכז המבקרים שבאזור התעשייה קדמת גליל.
 
}}
 
{{2טורים|
 
{{ת5|משק גהשאן 2.jpg}}
 
|
 
{{ת5|משק גהשאן 4.jpg}}
 
}}
 
<br><br>
 
{{2טורים|
 
{{ת5|משק גהשאן 6.jpg}}
 
|
 
{{ת5|משק גהשאן 3.jpg}}
 
 
}}
 
}}
  

גרסה מ־14:53, 16 בדצמבר 2021

נצרת חג המולד.jpg

נצרת היא העיר הערבית הגדולה שבצפון, ומושכת אליה בימים כתיקונם תיירים רבים מכל רחבי העולם הבאים להכיר את אחת הערים הקדושות לדת הנוצרית. בעקבות משבר הקורונה, נפגעה תיירות החוץ, ומצד שני נוצרה הזדמנות למטיילים הישראליים להכיר את צפונותיה של אחת הערים המרתקות והעתיקות בארץ, ולהרגיש אווירת חו"ל בלי כרטיס טיסה או בידוד בחזור.

דצמבר הוא ללא ספק החודש המזמין ביותר לבקר בעיר, כאשר בימים אלו נצרת מתקשטת לקראת חג המולד, עם עצי אשוח גדולים שהוצבו בכיכרות העיר ובכנסיותייה, ושלל עיטורים בצבעי החג - אדום וירוק - מהדרים את מלונותיה ובתי העסק שבעיר.

לקראת אירועי החג הצפויים בעיר, הוזמנו על ידי משרד התיירות ועיריית נצרת ליום סיור בעיר לכתבים ולבלוגרי תיירות להכיר את האתרים ההיסטוריים, מקומות אירוח, בתי קפה ומסעדות מקומיות בעיר, בהובלתה של מורת הדרך המוסמכת תושבת העיר רותי נסאר ("רותי מנצרת") אשר הסבירה בפירוט על כל פינה בעיר ובליווי של מנהל התיירות בנצרת - שרון בן ארי וטל חורש - משווקת בתי המלון בנצרת.

לפרטים אודות הפסטיבל ניתן לעקוב באתר [תיירות נצרת], ואתר [משרד התיירות].
מורת הדרך רותי - טלפון 055-9421052 ומייל [email protected]

מלון לגאסי

הסיור נפתח עם ארוחת בוקר טעימה ומשביעה במלון לגאסי (Legacy hotel), הנמצא במיקום מאד מרכזי בלב העיר - ממש במרחק נגיעה מכנסיית הבשורה הקתולית ושוק העיר הססגוני של נצרת.
המלון משתייך לרשת מלונות בינלאומית ומציע 100 חדרי אירוח, מסעדת שף ופטיו המעוטר באמנות קיר ארמנית. עיצוב המלון נועד להעניק לאורחים חוויה רב-חושית של העיר, על כל גווניה, ניחוחותיה, טעמיה וצליליה. חדרי המלון משקיפים אל כנסיית הבשורה והנוף העירוני של נצרת. המלון מציע גם אולמות לקיום כנסים ואירועים ואף חדר כושר.
הן חזית המלון והן פנים המלון מקושטים בימים אלו עם דקורציה מושקעת ומרהיבה באווירת חג המולד בכל פינה, כאשר בלובי ניתן גם לראות תצוגה של הממצאים הארכיאולוגיים שהתגלו במקום במהלך חפירת יסודות המלון, בהן נחשפו במקום מערות קבורה קדומות.
במהלך דצמבר 2021 ייערך במלון שוק חג המולד, המשלב יריד וגלריית אמנות.
אתר המלון [מלון לגאסי]
טלפון 04-9060000

הכניסה מלון לגאסי נצרת legacy1.jpg
לובי בית המלון לגאסי נצרת מקושט חג המולד1.jpgארוחת בוקר מלון לגאסי נצרת.jpg
חדר במלון לגאסי נוף כנסיית הבשורה1.jpg

כנסיית הבשורה היוונית-אורתודוקסית (כנסיית גבריאל)

בצאתנו מהמלון שמנו את פעמינו לעבר כיכר המעיין, המרוחקת כ-600 מטרים בלבד ממלון לגאסי ומהווה נקודת מפתח בעיר. במקום שוכן סביל - מתקן מים ציבורי, כיום לצערנו הוא יבש אך בעבר הייתה בו זרימה של מים ממעיין סמוך הנובע בתוך כנסייה. המעיין עצמו מקודש הן לנוצרים והן למוסלמים ומימיו נחשבים לבעלי סגולות מרפא, כאשר לפי המסורת הנוצרית-אורתודוקסית, המלאך גבריאל נגלה למרים הבתולה בעת ששאבה מים מהמעיין ובישר לה כי הרתה והיא עתידה ללדת את ישוע.
בעוד כנסיית הבשורה הקתולית המרשימה והבולטת מוכרת לכל המבקרים בעיר, בצמוד לכיכר המעיין שוכנת כנסיית הבשורה היוונית-אורתודוקסית הצנועה יותר אך המעניינת לא פחות. כנסייה זו, שהוקמה בשנים 1750-1769, לאחר היתר ממושל הגליל דאהר אל-עומאר, בנוייה על יסודות כנסייה צלבנית, והיא ססגונית ומרשימה עם שפע איקונות ועיטורי קיר ותקרה צבעוניים בחלל הראשי של הכנסייה. ניתן לרדת במדרגות לאולם תת-קרקעי (שנשתמר מהתקופה הצלבנית) שבקצהו נמצא המעיין הקדוש שסביבו נבנתה הכנסייה.
בכניסה למתחם ניצב בימים אלו עץ חג המולד המפואר בעיר. הסקרנים ישימו לב גם לכתובות שהותירו צליינים בצד שער הכניסה לכנסייה, וביניהן אף כתובת משנת 1781. כמובן יש להקפיד על התנהגות הולמת (לבוש צנוע, הסרת כיסוי ראש לגברים ושמירה על השקט).

כנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת.jpg
כנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת1.jpgכנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת2.jpg
כנסיית הבשורה היוונית אורתודוקסית בנצרת3.jpg

מערת אל-קילאי והבישופות היוונית-אורתודוקסית

מכיכר המעיין נתקדם לאורך ציר הצליינים - בהליכה בת 280 מ' מכנסיית גבריאל, נחלוף על פני מתחם "המוסקוביה" המרשים, שהוקם בידי הרוסים בשנת 1904 כמרכז לינה ושירותים לצליינים הרוסים שהגיעו לנצרת, ואשר לבסוף נרכש בידי ממשלת ישראל תמורת ייצוא תפוזים לברית המועצות - ומיד אחריו נמצא את עצמנו במתחם הבישופות היוונית-אורתודוקסית.
למתחם זה שעות פתיחה מוגבלות (מ-10:00 עד 13:00 לא כולל ימי ראשון), האטרקציה העיקרית הינה מערת אל-קילאי, אליה נרד בגרם מדרגות קצר מתוך מבנה עם כיפה אדומה מעוטרת בצלב. זוהי מערה עתיקה בה משולבים מקווה טהרה עתיק ומזבח המעיד על התיישבות נזירים מאוחרת יותר. המקומיים טוענים שהמערה בת 2,000 שנה, ובכל אופן אין ספק שהיא קיימת תקופה ממושכת. צליינים פוקדים את המקום בשל סברה שגם ישוע עבר במקום.
במתחם הבישופות הנמצא מעל למערה, שוכנת כנסייה קטנה וססגונית ומרשימה עם איקונות נוצריות, עיטורים צבעוניים, ציורי דמויות רבות ונברשת מרהיבה.
לתיאום ביקורים מומלץ ליצור קשר עם האב סמעאן בבאלי: 054-3180480. הכניסה הינה ללא תשלום, אך נהוג להשאיר תרומה צנועה לתחזוקת המקום.

מתחם מערת מרים והבישופות הקדושה.jpg
מתחם מערת מרים והבישופות הקדושה1.jpgמתחם מערת מרים והבישופות הקדושה2.jpg
מתחם מערת מרים והבישופות הקדושה3.jpg

אכסניית פאוזי עאזר

בעיר העתיקה בנצרת התפתחו במהלך השנים לא מעט מקומות אירוח קטנים ובינוניים בין הסמטאות. אחד המרשימים שבהם הינו אכסניית פאוזי עאזר, מרשת אברהם הוסטל. אכסנייה זו שוכנת בבית אחוזה ערבי בן שתי קומות, עם חצר פנימית, חלונות מעוטרים בקשתות אבן גבוהות, רצפת שיש ואיורי תקרה בחדרים. בית אבן זה הוקם במאה ה-19 על ידי משפחת עאזר ונמצא במרחק הליכה קצר ממגוון האטרקציות של העיר העתיקה: הכנסיות, השוק, בתי הקפה והמסעדות.
אתר האכסנייה: [אכסניית פאוזי עאזר]

אכסניית פאוזי עאזר2.jpg
אכסניית פאוזי עאזר1.jpgאכסניית פאוזי עאזר.jpg
אכסניית פאוזי עאזר3.jpg

מסעדת רוזמרי

בתום הסיור עצרנו במסעדת רוזמרי לארוחת צהריים עשירה ומגוונת. זוהי מסעדת בר ובית קפה השוכנת בבית אבן עתיק בן למעלה ממאתיים שנה בצמוד לכיכר מעיין מרים שבנצרת, על רחוב הגליל. המסעדה מנוהלת על ידי גסאן תומא מנצרת ומציעה שילוב של מנות קלאסיות עם מאכלים עכשוויים באווירה אותנטית כולל אפשרות לישיבה בחוץ. המסעדה פתוחה בימים שלישי עד שבת בין השעות 09:00-23:00. אתר המסעדה: [מסעדת רוזמרי Rosemary]

מסעדת רוזמרי נצרת.jpg
מסעדת רוזמרי נצרת1.jpgמסעדת רוזמרי נצרת2.jpg
מסעדת רוזמרי נצרת3.jpg
  • הכתבה מכילה תוכן שיווקי.